Jmenuji se Jitka Kupová.

Vystudovala jsem střední zemědělskou školu obor květinář, sadovník a postupně získala několik let praxe floristky v květinářství.

Už od dětství mě zajímá příroda, zahrada a květiny. Miluji vázání kytic pro radost, kdy mi pod rukama, z jednotlivých květů, vzniká bohatá kytice. Baví mě tvořit především z čerstvých květin, vypěstovaných v naší zahradě, ohleduplně k přírodě.

Dnes vážu květiny s lehkostí, ale pamatuji si i na své začátky, kdy jsem stála poprvé v květinářství a myslela si, že se vázání kytic “do spirály” nikdy nenaučím. Kytice ani věnce nevypadaly podle mých představ. Nevěděla jsem, jak se o řezané květiny starat, ani jak poznat, zda jsou čerstvé.

Ale postupně, během praxe v květinářství, jsem začala získávat jistotu a vázání kytic se stalo mou velkou radostí. Uvědomila jsem si, že i tvoření kytic je důležité natrénovat a také, jak moc mi dalo, když jsem se naučila správnou techniku vázání.
Nyní již v květinářství nepracuji, ale zpětně jsem vděčná za příležitost učit se od zkušených floristů. 

Floristika zůstala mým velkým hobby a láskou a dnes se zaměřuji na psaní praktických floristických návodů. Vkládám do nich své zkušenosti a hledám cesty, jak se těšit z floristiky a tvořit více v souladu s přírodou.

Před několika lety jsem si splnila sen o vlastní zahradě. S rodinou jsme se přestěhovali z města na vesnici a pustili se do zvelebování zanedbané zahrady podle našich představ. Naše venkovská zahrada je místem, kde s nadšením realizuji své sny o květinách v záhoně a růžích u plotu a kde jsem načerpala dovednosti, které sdílím s ostatními.