Tip na anglickou růži pro začátečníky

Je zima, ale na e-shopech růžových školek se objevila nová nabídka růží na jaro a tak mám pro Vás tip na bezvadnou růži, kterou bych ze srdce doporučila všem, kdo s růžemi v zahradě začínáte.  

Pokud pokukujete po keřové (výška 1,5- 2m), plnokvěté, opakovaně kvetoucí a nádherně vonící růžové růži, která vyniká i zdravím a odolností k nemocem a kterou byste mohli pěstovat bez postřiků, možná by se Vám mohla líbit také:

Anglická růže Gentle Hermione byla první „angličankou“, kterou jsem si do zahrady pořídila. Vůbec jsem tenkrát netušila, jak šťastnou ruku při jejím výběru mám. Líbila se mi něžnou, růžovou barvou, vůní a věděla jsem, že je zdravá a obejde se bez postřiků.

Až později jsem pochopila, že je také jedna z mála keřových anglických růží, která roste hezky vzpřímeně a neklopí květy, jak je to u některých růží, váhou velkých květů, přirozené.

Její květy jsou dešti odolné (po dešti nezahnívají) a ani na slunci se nepálí. Přes půvabný něžný vzhled je to odolná kráska, která zvládá všechny rozmary letního počasí od deště až po úpal.

Po odkvětu se okvětní plátky vysypou na zem a to působí docela romanticky.

Je výborná k řezu do vázy. Patří k těm méně trnitým růžím- trny má, poměrně velké, ale není hustě trnitá. Stonky jsou spíše rovné a hladké a krásně se z ní vážou kytice. Vázání kytice s růží Gentle Hermione je voňavý zážitek, vůně je velmi intenzivní a omamná, jako vůně starých růží.