Jak jednoduše sušit růže?

Zajímá Vás jak jednoduše sušit růže?

 

Růže si nejdříve připravíme:

  • odstraníme listy v místě, kde je později svážeme do svazku. Pomůže to prosychání stonků a zabrání případnému zahnívání listů v místě úvazku.
  • pokud máme větší množství růží, rozdělíme si je po několika kusech. Malé, drobné růže suším asi po 10 kusech, růže s velkými květy a silnými stonky v menších svazcích.
  • připravené svazky růží pevně zavážeme. Nejraději používám přírodní jutový provázek.
  • takto připravené svazky věšíme květy dolů. Tím, jak růže budou sesychat, úvazek bude lepší po pár dnech převázat, utáhnout. Jinak by nám z něho, postupným sesycháním, mohly růže ze svazku vypadávat.

Svazky růží zavěsíme do místnosti, stranou od přímého slunce. Sušíme je při běžné pokojové teplotě, v suché místnosti, kde není vlhko. Růže sesychají asi 14 dní, některé i déle, záleží na velikosti květů. Sušeným květinám na světle postupně blednou barvy. Jestli je chcete použít až za delší čas, doporučuji je po úplném usušení opatrně zabalit do balícího papíru a uložit do krabice, aby si udržely co nejdéle sytou barvu. Také je tím chráníme před polámáním, protože sušené růže jsou velmi křehké.