Jak s minimem květin uvázat velkou kytici?

Málo květin v zahradě? Jak na velkou kytici?
Jak na velkou kytici, když máme jen málo květů?
Krásný den,
potřebovali jste někdy uvázat bohatší kytici z květin ze zahrady a neměli jich na velkou kytici dostatek? Nebo byste rádi někomu darovali kytici a zároveň nechcete otrhat celou zahradu?
Řešením může být, když do kytice přidáte hodně zeleně. Dole najdete pár tipů na úplně obyčejné rostliny a plevel, kterými můžete kytici obohatit.
Na bohatší kytici se spoustou zeleně Vám může stačit i jeden květ (nebo tři, pět či sedm- pokud máte). Tady jsem použila růže, ale stejně tak můžete zvolit jiné výraznější květy. Z právě kvetoucích třeba měsíček lékařský, v pozdějším létě třeba jiřinky, ostálky nebo krásenky..
Vážeme kytice z květin ze zahrady
Venkovská kytice z květin ze zahrady a spoustou zeleně. V kytici září žlutá růže "Inka".

Výraznější květy v kytici pak doplňuji květinami s drobnějšími květy, které kytici zjemní. Do této jsem přidala žlutě kvetoucí třezalku a vrbinu tečkovanou.

Vrbina tečkovaná (Lysimachia punctata)
Vrbina tečkovaná se může v zahradě snadno rozrůstat.

Vrbina tečkovaná (Lysimachia punctata) je trvalka s drobnými žlutými květy. Zajímavá je odrůda „Variegata“ s bílo- zelenými panašovanými listy.

Zeleň do kytice
Zeleň do kytice

Do kytice jsem k růžím, vrbině a třezalce přidala hodně zeleně. Použila jsem větvičky velké keřové růže Chloris, která roste bujně a je téměř beztrnná a přidala jsem „plevel“ ze zahrady: kvetoucí trávy, zelené květy šťovíku zahradního, listy kakostu, svízel přítulu, odkvetlé květenství bršlice kozí nohy a také bylinky: dobromysl, meduňku lékařskou a len setý.
(U bršlice kozí nohy buďte prosím opatrní na záměnu s podobnými, jedovatými rostlinami).

Málo květin v zahradě? Jak uvázat velkou kytici?
V kytici je pro větší efekt hodně zeleně: svízel přítula, len setý, bršlice kozí noha, šťovík zahradní a další..

Zajímá Vás, jak opečovat květiny a bylinky, aby Vám po sběru hned nezvadly? Můžete si zdarma stáhnout e-book „Bylinky do kytic“, kde je více tipů nejen na bylinky a „plevele“ do kytic, ale i rady, jak na jejich sběr a následnou péči.

Mějte se hezky, Jitka.

žlutá kytice s růžemi
Venkovská kytice s bylinkami a "plevelem" ze zahrady.